Online Rádió készítése – Elképzelés, tudás, megvalósítás

Online rádió, nagy felelősség

Nagy bulinak tűnik az, amikor egy rádiónak Te vagy az alapítója és tulajdonosa. Jó kimondani, hogy ez a rádió az enyém, ezt én találtam ki és én vagyok a tulajdonosa. Ha jobban belegondolunk, ez egy hatalmas kihívás, egy olyan előre nem látható hatalmas munka, aminek jelenleg nincs semmilyen pozitív visszacsatolása anyagilag. Csak  a pénzt viszi. Pozitív fejlődésnek csak egyetlen egy visszajelzése van! Ez pedig a hallgatói szám növekedése, amit szintén csak nagyon nehezen lehet fejleszteni. Nagyon nagy szerencse kell ahhoz, hogy egy kezdő Online Rádiónak kiemelkedő hallgatói tábora legyen, vagy egy olyan előreklámozás, aminek hatalmas anyag vonzata van, kell hogy legyen.

Legtöbb Online  Rádió létrehozójának halvány lila gőze nincs arról, hogy mi az hogy rádiózás. Ráadásul sokuk 10-en éves, akinek még élet tapasztalata sincs, nem hogy olyan tapasztalata legyen, ahol más, nála jóval idősebb „alkalmazottat” kell irányítania hosszú időn át.

Tudás, elképzelés, technikai háttér

Egy Online Rádió létrehozása nagyon egyszerű menet lenne, ha csak abból állna, hogy elindítasz egy szervert, winamppal* rátolod a zenét, megadod az IP címed a porttal és már csatlakozhatnak is rád a hallgatók. Csakhogy ez nem így működik.

Hogyan legyünk jó Online rádió tulajdonosok?

A következő fejezetekben le fogom írni, hogyan kell egy Online Rádiót elindítani és managelni. Itt jönnek a kérdések, hogy ha ilyen okos vagyok, akkor miért nem a Laza Rádió a legjobb, leghallgatottabb Internetes Rádió itthon?

2016-ig az volt, de úgy, hogy amiket le fogok írni, köze nem volt és a mai napig sincs hozzá köze és a miérteket is.

 

*winamp: Ősrégi, de jól használható média lejátszó. Sajnos a fejlesztését megszüntették(?), de évtizedeken át a vezető lejátszó volt a windowsos környezetben.

Hasonló tartalmak